عنوان*مبانی نظری وپیشینه تحقیق نظارت*

مبانی نظری وپیشینه تحقیق نظارت,مبانی نظری نظارت,مبانی نظری ,پیشینه تحقیق, نظارتمبانی نظری وپیشینه تحقیق نظارت|31014389|fb|
هم اکنون فایل با مشخصه ی مبانی نظری وپیشینه تحقیق نظارت وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مبانی نظری وپیشینه تحقیق نظارت
دارای 53 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::مقدمه :
در هر پژوهش علمي كه انجام مي شود ابتدا سوابق و تاريخچه آن پژوهش بايد بررسي گردد و از كارهاي انجام شده گذشته استفاده شود كه از تكرارو دوباره كاري پرهيز شود. و از پژوهشهاي انجام شده قبلي نيزجهت بهترشدن امرپژوهش بهره برداري نماييم تا بتوانيم تحقيق خوب و جامعي ارائه دهيم كه مورد استفاده كاربردي قراربگيرد .
ما در اين فصل ابتدا تعريفي مختصرازنظارت ارائه خواهيم داد و سپس اهداف نظارت را تشريح خواهيم كرد تابدانيم كه به چه اهدافي خواهيم رسيد و هدف از نظارت بطوركلي چيست ؟ و ضرورت و اهميت نظارت با بياني ساده مطرح شده است و تاريخچهء نظارت و راهنمايي از ابتداي بوجودآمدن نظام تعليم و تربيت تازمان حال مورد بررسي قرارگرفته و عناوين مختلفي كه در طول تاريخ از نظارت داشته اند را مورد توجه قرارداده شده است .روشهاي نظارت مورد توجه قرارگرفته و انواع روشهاي نظارت از قبيل نظارت همتا،نظارت باليني و غيره مطرح شد.و نظريه متخصصين تعليم وتربيت درخصوص نظارت آموزشي مطرح گرديد ودرآخرتعدادي ازنتايج تحقيقات مشابه كه در ايران و خارج ازكشورانجام شده است را به طوركلي و اجمالي آورده شده است .

تعريف نظارت:
درمتون اصلي واخيرمربوط به نظارت ميتوان حداقل پنج مفهوم سازي عمده رايافت وهر يك ازمفاهيم درذيل آورده ميشودوبراي هركدام تعريفي آورده ميشود.
1- نظارت دراقدام به اموراداري .
2- نظارت دراقدام به امورآموزشي .
3- نظارت دراقدام به اموردرسي .
4- نظارت دراقدام به امورروابط انساني .
5- نظارت دراقدام به مديريت .
6- نظارت در اقدام به نقش كلي رهبري.

گليك من (1) تعريف نظارت اداري را اين گونه بيان مي كند .
معلمان در صف مقدم آموزش درس موفق قراردارند .نظارت در پشت صحنه است و براي توانمند كردن معلمان در موفقيت در كار خود پشتيباني دانش و مهارت فراهم مي كند.
كورتن (2) در نظارت در اقدام به امور آموزشي :
برنامه آموزشي را مي توان بدون نظارت اجراكرد هرچندكه بندرت مي توان اميدي به سازندگي آن داشت .به هرحال كاملا آشكاراست كه نظارت به كلي به ملاحظات برنامه آموزشي وابسته است و اين مطلب نيازي به بحث ندارد .
تعريف نظارت در اقدام به آموزش درسي :
در تعريف كوموكس (1997) آمده است : نظارت آن فرايند رهبري با هدف نهايي بهبود آموزش درسي است .
تعريف نظارت در اقدام به روابط انساني :
اچسون وگيل در تعريف (1992) اين مفهوم را چنين آورده است .
نظارت همكاري با افراد است به جاي مستقيم بودن تعاملي است و به جاي اقتدارمنشانه مردم سالارانه است به جاي ناظر محوري معلم محوراست .
تعريف نظارت به گونه مديريت تعريفي از آلفونسو(3)،فرت (4)، نوي(5)، اين موضوع را اين چنين تعريف مي كند .
نظارت در همه سازمانهاي پيچيده موجود است . براي اين كه اين سازمانها مي خواهند خود را حفظ كنند و گاهي به فكربهبود و تهذيب خود مي افتند .ارتباط ميان نظارت و سازمانها روشن ومستقيم است و منابع سازماني بايد درتحليل كارآيي و مؤثر بودن به كار افتد … اين توصيفات از نظارت در درون سيستمهاي توليدسازماني دلالت بر نتيجه مهم كاربردي براي مربياني كه در گير نظارت درسي هستند دارد . مدرسه يك سيستم توليدي است .

ششمين تعريف نظارت آموزشي به گونه وظيفه رهبري برحسب نظرموشر(1) وبريل (2) « وظايف نظارت را تدريس نحوه تدريس به معلمان و رهبري حرفه اي در تدوين مجدد شآموزش عمومي به خصوص در برنامه درسي آن ،تدريس آن ،شكلهاي آن ،منظور مي داريم» .


مطالب دیگر:
دانلود پاورپوینت اشعار رودکی و منوچهری دانلود پاورپوینت آموزش مقاله نویسیپاورپوینت کتاب سبک شناسی 2 از دکتر سیروس شمیساپاورپوینت کتاب و درس طراحی اجزا یک - فصل نهم: جوشکاری و چسبکاریپاورپوینت معرفی رنزو پيانو - معمار معاصرپاورپوینت پاتریک گدس و اندیشه های اوپاورپوینت تعریف پارک شهری و هدف از ایجاد پارکدانلود پاورپوینت مبانی جامع تولید و عملیات در سازمان های تولید و خدماتیپاورپوینت الهام از طبیعت و تناسبات در معماریدانلود پاورپوینت روش های بررسی سلامت جنین و تست NSTپاورپوینت سقف کاذب و انواع آندانلود پاورپوینت آموزش SQL Server Full-Text Search زبان انگلیسیدانلود پاورپوینت درس تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم هاپاورپوینت پروفسور بهرام شیردل و سبک طراحی ویدانلود پاورپوینت پایداری شهریپاورپوینت معرفی پروژه پل صدر و هدف این پروژهپاورپوینت رابرت ونچوری و مباحث و نقطه نظرهای مطرح در معماری پست مدرنپاورپوینت خانه آپارتمان 144 و تحلیل فضاییپاورپوینت کتاب و درس سازه های بتن آرمه 2 - حل مسائل ستونهای کوتاه و بلندپاورپوینت توسعه پایدار بخش ساختمان با حفظ منابع انرژیپاورپوینت تاریخچه قناتپاورپوینت بیوگرافی استاد هوشنگ سیحونپاورپوینت باغ و جلوه آن در فرهنگ ایرانیپاورپوینت سیستم ساختمانی ترونکو TRONCO SYSTEMدانلود پاورپوینت لوله نوری خورشیدی