عنوان*مبانی نظری وپیشینه نظام نگهداشت*

مبانی نظری نظام نگهداشت,مبانی نظری, نظام نگهداشتمبانی نظری وپیشینه نظام نگهداشت|31014390|fb|
هم اکنون فایل با مشخصه ی مبانی نظری وپیشینه نظام نگهداشت وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مبانی نظری وپیشینه نظام نگهداشت
دارای 76 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::
نتایج حاصل از بسیاری از تحقیقات درباره ی نقش و اهمیت نیروی انسانی در رشد و توسعه ی سازمان ها و بعضاً رشد جوامع بشری بر این نکته تمرکز دارد که هیچ جامعه¬ای توسعه یافته نیست مگر این که به توسعه¬ی منابع انسانی خود پرداخته باشد. امروزه محققان مباحث نیروی انسانی پی برده¬اند که نیروی انسانی واجد شرایط و ماهر عامل با ارزش و سرمایه¬ای بی¬پایان در جهت رشد و توسعه¬ی سازمان ها و کشورها هستند (نصرآبادی و همکاران، 1388).
به طوری که نیم قرن گذشته بخش قابل توجهی از پیشرفت کشورهای توسعه یافته مرهون تحول در نیروی انسانی کارآزموده آن¬ها بوده است. اگر در گذشته کار، سرمایه، زمین عوامل اصلی تولید به حساب می¬آمدند امروزه تغییرات فناوری، نیروی انسانی و افزایش بهره¬وری به عنوان عوامل رشد و توسعه تلقی می شوند. تجارب ارزنده¬ی سازمان¬های موفق و پیشرو درباره¬ی ارزش نیروی انسانی مبین اهمیت سرمایه¬ی انسانی شاغل در آن سازمان هاست (سوکویو ، 2000).
آن¬ها عظمت و بزرگی سازمان خود را به اندازه¬ی کسانی می-دانند که برایشان کار می¬کنند و محور اصلی رشد، کسب و کار خود را بر مبنای کارکنان خود بنا نهاده¬اند؛ زیرا اگر کارگران جامعه نارضایتی شغلی داشته باشند عواقب اقتصادی آن به شرکت و ملت بر می¬گردد. چون کار ناخوشایند موجب این می شود که میلیون ها نفر دیگر زندگی محدودتر و فاقد خلاقیت و غم باری داشته باشند.
در متون منابع انساني، حفظ و نگهداشت در دو مفهوم مطرح است: 1 جلوگيري از ترك خدمت و حفظ افراد و 2- تأمين سلامت جسمى و روانى (شهرابي، 1388). منظور از حفظ و نگهداري كاركنان در سازمان، فقط جنبه فيزيكي آن نيست، بلكه حضور و حركت فعالانة كاركنان سازمان در درون آن و هماهنگي و هم سويي آنان با سياست¬ها و راهبردهاي سازمان و به تعبيري درگير بودن آن¬ها با كار و شغل و مسايل مربوط به آن است (فرهنگي و صمدي، 1388).
ابعاد و مؤلفه هاى نگهداشت منابع انساني: فلاورز و هاگز (1971) عوامل نگهداشت و ترك خدمت را از نقطه نظر ماندن يا رفتن در چهار گروه بررسى مى كنند:
ترك خدمت كنندگان: اين قبيل افراد، از شغلشان ناراضى هستند؛ در عين حال، فشارهاى محيطى نيز در اندازه¬اى نيستند كه بتوانند آن ها را از ترك سازمانشان باز دارند؛ در نتيجه، در اولين فرصت شغلشان را تغيير خواهند داد.
ناراضيان شغلى: اين افراد، تمايل به انجام فعاليت هاى محفلى دارند. رضايت شغلى اين افراد بسيار پايين است و اساساً به دلايل محيطى در سازمان ماندگار شده اند.
رضايت مندان شغلى: اين دسته كاركنان از رضايت شغلى بالايى برخوردار هستند و به دلايل كارى سازمان را ترك نمى¬كنند.
رضايت مندان از شغل و محيط: اين گروه از نيروى انسانى به احتمال زياد، دوران كارى خود را با ماندن در سازمان به پايان مى رسانند. در واقع دلايل رضايت شغلى و دلايل محيطى، همزمان فرد را در سازمان نگه مى دارند (قربانی و رضایی راد، 1390).

2-1-2- ابعاد نظام نگهداشت منابع انسانی
2-1-2-1- احساس عدالت سازمانی
یکی از دشواری های بحث عدالت، ابهام در تعاریف و معانی آن است. زبان عربی برای برخی واژه ها بیش از ده مترادف دارد و واژه عدالت نیز واجد چنین مترادف هایی است. بنابراین برای هر جنبه ای از عدالت معانی متعددی وجود دارد که شاید مهم ترین آنها قسط، قصد، استقامت، وسط، نصیب، حصه، میزان، انساف و غیره باشد (اخوان کاظمی، 1382).ط


مطالب دیگر:
كربنات كلسیم جهت مصرف در خوراک دام و طیور و آبزیاندانلود مقاله كشتارگاهدانلود مقاله کمبود مسدانلود مقاله كندودانلود مقاله كیست های تخمدان در گاوهای شیریدانلود مقاله گاو و دامپروریدانلود مقاله گاوداریدانلود مقاله گاوهای لیموزیندانلود مقاله مدیریت بستر در سالنهای پرورش جوجه های گوشتیدانلود مقاله مدیریت پرورش جوجه بوقلموندانلود مقاله مدیریت تخم مرغهای قابل جوجه کشیدانلود مقاله مسمومیت نیتراتی در نشخوار کنندگاندانلود مقاله مدیریت عوامل تغذیه ای و پرورشی موثر بر طول عمر مفید گاو های هلشتاین ایراندانلود مقاله مراحل تولید عسلدانلود مقاله مرغداریدانلود مقاله مرغداری آمادگی جهت ورود جوجه و کنترل شرایط محیطیدانلود مقاله مروری بر كاربردهای مواد جانبی حاصل از كارخانجات چرم و سالامبور در تغذیه طیور گوشتیدانلود مقاله مشکلات ناف درگوساله های تازه متولد شدهدانلود مقاله معرفی نژادهای گاوهای بومی ایراندانلود مقاله مقدمه ای بر بوقلمونمگس زیتون Olive flyدانلود مقاله مواد اولیه پروتئین حیوانی در تغذیه طیورنژادهای گاو گوشتی که غیر مشهوردانلود مقاله نقش پرتئینها در طیوردانلود مقاله نقش مواد معدنی و ویتامینها در تغذیه گاو شیری